0%

Producent węży pożarniczych oraz specjalistycznych – Bogdan Gil

HomeProducent węży pożarniczych oraz specjalistycznych – Bogdan Gil

Praca strażaka wiąże się z wysokim ryzykiem i ogromną odpowiedzialnością, które wynikają z ratowania ludzi i mienia podczas pożarów. W każdej takiej sytuacji bezpieczeństwo osób oraz skuteczność akcji gaśniczych zależą od niezawodności i jakości sprzętu. Dlatego urządzenia takie jak prądownice wodne, hydranty wewnętrzne czy inna armatura pożarnicza powinny być wykonane ze szczególną dbałością o niezawodność i wytrzymałość w trudnych warunkach. Jako producent węży strażackich hołdujemy zasadzie, że w tej dziedzinie nie ma kompromisów. Każdy wytwarzany przez nas detal jest poddawany surowej kontroli jakości i precyzyjnie spełnia wymagane normy. Nie ograniczamy się też do osprzętu dla strażaków. Z równie wysoką starannością produkujemy zawiesia poliestrowe, linki alpinistyczne i żeglarskie, linki do spadochronów oraz specjalistyczne taśmy przeznaczone do różnych zastosowań w transporcie i przemyśle.


fundusze europejskie
Siedziba BogdanGil

O firmie

Firma „Bogdan Gil” od wielu lat działa jako producent węży strażackich. Bielsko-Biała jest naszą siedzibą. Jesteśmy też dystrybutorem wyrobów przeznaczonych dla straży pożarnej i służb technicznych dostarczanych przez producentów zewnętrznych – np. armatury strażackiej czy apteczek metalowych. Nasze własne produkty pożarnicze oraz specjalistyczne tworzymy od podstaw. Oferujemy węże tłoczne w zakresie 25-150 mm, a także dopasowane do nich prądownice hydrantowe, hydranty wewnętrzne i wiele innych produktów.

„Bogdan Gil” jest firmą prywatną, w całości o polskim kapitale. Zatrudniamy pracowników z dużym doświadczeniem zawodowym w dziedzinie technicznych wyrobów włókienniczych. Dysponujemy nowoczesnym, ciągle rozbudowywanym parkiem maszynowym, który umożliwia produkcję węży w odcinkach nawet do 2000 metrów. Gwarancja 100% skuteczności i niezawodności opiera się na ciągłej kontroli jakości. Własne laboratorium badawcze pozwala sukcesywnie dokonywać prób wytrzymałościowych oraz prowadzić prace nad nowymi produktami.

Rozwój charakteryzuje się poszerzaniem tradycyjnego asortymentu pożarniczego, w którym obecnie znajdują się węże do motopomp, autopomp i hydrantów wewnętrznych. Produkujemy też ich warianty specjalistyczne o nazwie BESKID i SNOWMAKER, które służą m.in. do naśnieżania stoków narciarskich. Wyróżniają się one zwiększoną wytrzymałością oraz podwyższonym ciśnieniem roboczym. Uzupełnieniem asortymentu są taśmy techniczne i zawiesia poliestrowe przeznaczone m.in. do urządzeń transportu wewnętrznego. Udoskonalona technologia pozwoliła zastąpić podwójny oplot pojedynczym przy równoczesnym poprawieniu właściwości użytkowych. Ambicją firmy jest nie tylko udoskonalanie już istniejących produktów pod względem kolorystyki czy możliwości indywidualnych nadruków, ale także wprowadzanie nowych wyrobów. Jednym z przykładów mogą być węże do hydrantów wewnętrznych o przekroju otwartym. Mamy również zamiar rozpoczęcia produkcji węży do podawania wody, które nie są jeszcze wytwarzane w kraju. Planujemy też wprowadzenie do asortymentu produktów pochodnych o dużej wytrzymałości na rozrywanie, wysoką temperaturę, antystatycznych, charakteryzujących się niską ścieralnością i nienasiąkliwością. W 2009 roku wzbogaciliśmy naszą ofertę o produkty handlowe takie jak: szafki hydrantowe, apteczki metalowe, prądownice śniegowe, prądnice wodne, węże ssawne i armatura dla straży pożarnej.

image
https://www.bogdangil.pl/wp-content/themes/hazel/
https://www.bogdangil.pl/
#ed4217
style1
paged
Loading posts...
/home/users/b/bogdangil/www/176661/html/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
yes
yes
off
on
off