0%

Węże ssawne

HomeWęże ssawne

Węże ssawne o średnicy 110 milimetrów przeznaczone są do ssania i tłoczenia wody lub wodnych roztworów środków gaśniczych o podciśnieniu do 0,063 MPa. Węże ssawne stosowane są jako przewody między zbiornikiem, a pompą wodną.

W ofercie znajdują się 2 rodzaje węży:

  • – węże z wewnętrzną warstwą gumową SBR (która może pracować w zakresie temperaturowym od -30°C do 70°C) czarną, gładką, wzmocnione tekstylnie oraz spiralą z drutu stalowego. Zewnętrzną warstwę stanowi warstwa gumowa czarna,
  • – węże  ssawne zbrojone z PCV – kolor zielony – główna część wykonana ze zmiękczonego PCV dla dobrej elastyczności, spirala wzmacniająca wykonana z twardego PCV dla dużej odporności.

Dzięki wbudowanemu oplotowi drucianemu węże ssawne chronione są przed spłaszczeniem i odkształceniem przy pobieraniu wody ze zbiorników otwartych. Nasza firma oferuje także samodzielne oploty poliestrowe, przeznaczone nie tylko do systemów pożarniczych.

Właściwe przechowywanie węży ssawnych

Węże ssawne, podobnie zresztą jak i inne elementy i urządzenia z zakresu pożarnictwa, wymagają tego, by przechowywać je we właściwych warunkach. Dzięki temu mają szansę służyć naprawdę długo, zachowując maksimum swej wytrzymałości i funkcjonalności. Podstawową kwestią, jaką należy mieć na uwadze, jest regularne i bardzo dokładne czyszczenie – praktycznie po każdej akcji. Należy także pamiętać, że zawsze poza właściwym użytkowanie węże ssawne powinny być przechowywane w suchym miejscu. To bardzo ważne, by tworzywo nie traciło sprężystości i nie zaczęło parcieć. Innym istotnym aspektem, który należy mieć na uwadze, jest przechowywanie w zacienionym miejscu. Silnie promieniowanie słoneczne oraz wyraźne skoki temperatur są bowiem silnie destrukcyjne. Należy przecież pamiętać, że sprzęt gaśniczy radzi sobie z najbardziej ekstremalnymi warunkami, ale to w sytuacji akcji gaśniczej. Zawsze więc, gdy tylko jest możliwe, należy oszczędzać mu dodatkowych przeciążeń w tym względzie. Dodajmy tylko, że nasza szeroka oferta to nie tylko węże ssawne, ale też szeroko pojęta armatura. Zapewniamy między innymi łączniki do węży, ale też wiele, wiele więcej. Służymy też wsparciem doradczym oraz pomocą w zakresie konserwacji. Serdecznie zachęcamy do kontaktu już dziś!

Należy pamiętać o odpowiednim przechowywaniu węży ssawnych:

  • Regularne i dokładne czyszczenie
  • Poza użytkowaniem utrzymane w stanie suchym
  • Nie poddawać działaniom silnych promieni słonecznych i wysokich skoków temperatury.
Specyfikacja techniczna
Parametry techniczneJednostka
miary
Wąż ssawny 110 mm
A 110B 110
PrzyłączemmŁączniki 110Łączniki 110
Grubość ściankimm67,6
PodciśnienieMPa0,0630,080
Ciśnienie próbneMPa0,40,4
Długość „L”mm1600/25001600/2500
Masa wężakg9,5/138,2/10,5
Temperatura pracy°Cod -30od -20 do +60
image
https://www.bogdangil.pl/wp-content/themes/hazel/
https://www.bogdangil.pl/
#ed4217
style1
paged
Loading posts...
/home/users/b/bogdangil/www/176661/html/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
yes
yes
off
on
off